KNIHA JÍZD - MILK COMPUTERS s.r.o. - Software pro automobily - SPZ 2016

Sledování lodí - ČANY – LANEX Offshore cup 2016


Pro zobrazení aktuální polohy lodí

> klikněte zde <

 

Zobrazení propluté trasy

Výběr zobrazených tras.Nově je letos možné podívat se v průběhu závodu na propluté trasy všech (nebo vybraných) lodí najednou - klikněte zde.

Pro zobrazení trasy je nejprve třeba vybrat lodě a výběr potvrdit kliknutím na OK.

V levé spodní části stránky je možné spustit "přehrávání" a dále je zde možnost přeprnout na Google mapy. Jestliže chcete porovnat polohu lodí v určitém okamžiku, stačí kliknout na trasu u vybrané lodě.

Přehrátí zaznamenaných tras.

 

Pro zobrazení tras platí totéž, co pro aktualizaci poloh (viz níže na stránce). Pokud je loď mimo GSM signál, zobrazí se poslední odeslaná poloha. Jakmile se loď opět dostane na signál, proplutá trasa se stáhne a doplní.

Poloha lodí, aktualizace údajů a ovládání

Ovládání stránky s informaceni o poloze lodě..Po kliknutí na odkaz se zobrazí základní obrazovka s aktuální polohou všech lodí.

1) Jako první krok doporučujeme přepnout na Google mapy kliknutím na ikonu (1).

2) Pokud je jednotka (loď) na GSM signálu, poloha lodi se (automaticky) aktualizuje. Interval aktualizace je 5 minut (2).

3) Jestliže je jednotka (loď) mimo GSM, data o poloze se ukládají do paměti jednotky, aktualizace se provede v okamžiku, kdy se loď opět dostane do oblasti pokryté GSM signálem. Pokud se informace o poloze lodi pravidelně neaktualizují, je loď mimo signál.

4) Když loď stojí, ikona (4) změní barvu na červenou.

5) Kliknutím na ikonu (5) je možné zobrazit krátkou trasu, která poskytne informaci o kurzu lodí. Za lodí se vykreslí stopa, která bude zobrazovat pohyb lodi za posledních 20 - 25 minut, (při rychlosti 6 uzlů cca 2 míle). Pro zobrazení stopy je nutné nastavit přiměřený zoom mapy.

Zobrazení trasy

Zobrazení propluté trasy.Kliknutím na (3) otevře okno s dalšími nabídkami.

 - trasu proplutá za jeden den se zobrazí kliknutím na „Polohy“ (a výběrem požadovaného dne)
 - jakmile loď zastaví, je možné celou proplutou trasu zobrazit kliknutím na „Jízdy“. Nastaví se požadované období a trasa se vykreslí do mapy. Opět je možné použít pro zobrazení Google mapy.

Sledovací jednotky

Proplutá trasa.Na sledování polohy lodí jsou použité jednotky primárně určené pro sledování vozidel a dalších objektů (www.onisystem.cz), čemuž odpovídá i terminologie použitá ve webové aplikaci

Jednotky mají upravenou konfiguraci tak, aby vyhovovala požadavkům na sledování lodí.

Stránky, na kterých se nacházíte, jsou věnované aplikaci SPZ, která je mimo jiné určená na další zpracování dat zaznamenaných těmito jednotkami.

 

 

Novinky

Update programu SPZ® 2017 (verze 20.10)

Od 12.4.2017 je k dispozici další update programu SPZ® 2017 - verze 20.10. Podrobý popis změn a soubory ke stažení jsou zde.

Update programu SPZ® 2017 (verze 20.08)

Od 11.1.2017 je k dispozici první update programu SPZ® 2017 - verze 20.08. Update obsahuje mimo jiné sazby stravného a ceny oficiální ceny PHM pro rok 2017 a silniční daň pro rok 2016. Podrobnosti a soubory ke stažení jsou zde.

SPZ® 2017 - nová verze programu

Od 5.12.2015 je k dispozici nová verze programu SPZ® 2017. Podrobnosti o nejdůležitějších novinkách a vylepšeních najdete zde, Objednávka upgrade je k dispozici zde.

Jak správně aktualizovat program  SPZ®?

Podrobný návod na provední aktualizace (upgrade) programů SPZ® na aktuální verzi SPZ® 2017 najdete zde.

Kompetní návod na instalaci SPZ® 2017 je k dispozici zde.

Cara

Cara

ČANY – LANEX Offshore cup 2016

ČANY – LANEX Offshore cup 2016 je závod lodí, který se pluje nonstop 2-3 dny, 300 nm, ve vodách jižního Baltu, německé a dánské teritoriální vody. Jedná se o mezinárodní pohárový závod v námořním jachtingu v lodní třídě NJ kat. offshore B CTL 16-7037.

Na tonto závodě se podílíme na technickém zabezpečení sledování polohy lodí. Podrobnosti najdete zde, bližší informace k závodu jsou na stránkách České asociace námořního jachtingu.

Update programu SPZ® 2016 (verze 19.10)

Od 8.2.2016 je k dispozici třetí update programu SPZ® 2016 - verze 19.10. Podrobnosti a soubory ke stažení jsou zde.

Update programu SPZ® 2016 (verze 19.06)

Od 22.1.2016 je k dispozici druhý update programu SPZ® 2016 - verze 19.06. Podrobnosti a soubory ke stažení jsou zde.